${i18n('navigeeri')}

Messinaelad

18.04.2024

- 20.04.2024

${i18n('osta_pilet')}

Maamessi korraldajatel on juba aastatepikkune traditsioon tõsta esile põnevamaid uudiseid kui messinaelu. Tänavu on selliseid kümme, millega saab tutvust teha siin samas.


Messinaelad on esitatud tähestikulises järjekorras.

CASE IH QUADTRAC 580 traktor

Üks suurimatest traktoritest, mis Eesti põldudel töötab. Ameerikas toodetud Quadtraci neli eraldi juhitavat võnkuvat roomikut kopeerivad pinnareljeefi, mis vähendab survet maapinnale. Võimas mootor koos töökindla astmevaba CVXDrive või 16-käigulise PowerDrive käigukastiga tagavad tõhususe ja võimsuse. Tähelepanuväärne on ka masina suur, vaikne ja ergonoomiline kabiin. Vaatamata oma suurusele on traktori pöörderaadius ainult 5,7 meetrit.

Dotnuva Baltic AS, VP-36

ELHO SCORPIO 550 SF konveierlindiga kivikoristi

Kivikoristil on konveiersüsteem, mis võimaldab kive otse haagisele laadida. Kivikoristit juhitakse elektrooniliselt, masinat käitab hüdrauliline jõuülekanne. Konveiereid saab ajutiselt peatada, et vältida takistusi või haagist vahetada. Rehapiid jätkavad kogu aeg kivide kogumist, mis seejärel tõstetakse konveierile, kui see uuesti sisse lülitatakse. Sobib suurtele põllupindadele, kus veotraktoril oleks liigne ajaraiskamine ise punkrit tühjendamas käia. Eestis varem esitletud ei ole.

A. Tammel AS, VP-2

EXA-750 järelveetav miniekskavaator

Võimas ja mitmekülgne järelveetav ekskavaator, mida saab hõlpsasti ühelt objektilt teisele transportida ATV või sõiduauto haakes. Ekskavaatori vedavad esirattad pakuvad suurepärast manööverdamisvõimekust ja haarduvust igasugusel maastikul. Tänu oma kompaktsele disainile suudab EXA-750 liikuda ja töötada kitsastel aladel, kus suuremad ekskavaatorid ei saa. 

Võidu Invest OÜ, VP-516

FARMA T17 metsaveohaagis

Loodud vedama suuri koguseid, tagamaks kõrge väljaveo tootlikkuse seda läbi hea läbitavuse, väikese survega maapinnale ja kõrge kliirensiga. Vaatamata suurele koorma-alale on haagis paindlik tänu 40-kraadisele tiisli pöördenurgale ning haagise veosüsteemile, mida saab tellida FARMA standardse Robson kui ka rummusisese veoga. Lisaks on haagisele võimalik lisada pööratavaid koormalaiendeid ja lisada vastavalt vajadusele lisakoormatugesid. 

Fors MW, VP-26

FARMET STRIP-TILL 8 SYNCULT lägalaotur

Ribas-tehnoloogial väga täpselt läga paigutav laotur laia reavahega kultuuridele nagu mais ja raps. Peamiseks eeliseks tavalaoturite ees on kokkuhoid tööajalt ja -jõult ja kütuselt. Lisaks väärtusliku vedelsõnniku kokkuhoid, sest laotamine toimub vaid külviridade alla. Tulemuseks suurem saak, sest väetis on paigutatud areneva taimejuurestikku alla. Ribas-tehnoloogia puhul on CO2 emissioon tavaharimisest oluliselt väiksem. 

AgroFort OÜ, VP-21

FERREL 135CD multifunktsionaalne kallurhaagis

Ferrel esmaesitleb Maamessil vastupidavat Ferrel 135CD kallurhaagist koos Palms 5.87Z tõstukiga. Tegemist on 13,5-tonnise kandevõimega multifunktsionaalse tööriistaga, mis on abiks nii põllutöödel kui ka ehitus- ja metsatöödel. Vajadusel saab komplektile juurde lisada kastikõrgendused, puistekopa, koormapostid ja heinarulli tugiraami. 

Ferrel AS, VP-39

GRADALL XL3300R teleskoopekskavaator

Teleskoopekskavaator, mis võimaldab kasutada erinevaid lisaseadmeid nagu giljotiin, kopp, silumisplaat, hüdrovasar, niiduk, haarats jne. Suurimaks eeliseks on pikenev ja pööratav poom pikkusega kuni 14 meetrit. Masin sobib hästi töötama kitsastes ja madalates oludes. Messil esitletav masin on raudtee seadistuses, aga on võimalik tellida ka ratastega või roomikutega ning kasutada metsa ning kaeve- ja tõstetöödel. 

LooBerg OÜ / Hyvinkään Tieluiska Oy, VP-58

HAKKI PILKE FALCON 37 mobiilne halumasin

Hakki Pilke halumasinad Raven, Falcon ja 38Pro on nüüdsest saadaval mobiilsetena, mis on paigaldatud ratastega telikule. Masinaid saab käitada bensiini- ja elektrimootoriga ning ka traktorilt. Mobiilsed masinad sobivad kodukasutajale ja professionaalsele tootjale. Standardis on puude sisseveo konveier ja äraveo konveier koos prahieemaldiga. Masinatel on kiilrihmavaba hüdrauliline juhtimine, ja seadmete hooldusvajadus on viidud miinimumini. 

Sike Agri OÜ, VP-116

KUBOTA DSX-W GEOSPREAD väetiselaotur

Täppisviljeluses kasutatav ja ülitäpse kaalusüsteemiga mudel DSX-W Geospread on Kubota väetiselaoturite üheks lipulaevaks. Kubota väetiselaoturite laotuskettad on varustatud 8 tugeva laotuslabaga, mis tagab eriti ühtlase väljakülvi, RotaFlow süsteem vabastab väetist labadele alati kesksest asendist lõhkumata graanuleid ja tekitamata tolmu ning tänu tasapinnalistele laotusketastele on tuule mõju minimaalne. 

Stokker AS, VP-30

NEW HOLLAND T7.340HD PLM traktor

New Holland tuli välja uue võimsama T7HD mudeliga T7.340HD PLM. Nimivõimsusega 340hj traktoril on muudetud mootori jahutust, mootorit ning transmissiooni. Antud mudel on sobilik rasketeks põllutöödeks kui ka transporttöödeks. T7.340HD PLM on varustatud uue kabiiniga, mida tutvustati paar aastat tagasi ning endiselt on tegemist turu kõige vaiksema kabiiniga. Lisaks on uus kabiin täis täppisviljeluslahendusi, mis aitab muuta põllumehe elu tunduvalt lihtsamaks ja efektiivsemaks. 

Tatoli AS, VP-1

E: info@tartunaitused.ee
T: (+372) 742 1793
A: Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 60, Tartu, Eesti

Messil näeme

Facebook
Youtube
Instagram
Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet. ${tag}

${articleData.title}

${formatDate(articleData.created)}