05.10.2023 Ehitus ja Sisustus 2023

Nerva KUNSTiTUNNEL 23

Üheks mu eksperimentaalseks teeks on saanud vaatajate inspireerimine läbi abstraktse ja kohati sürrealistliku kunsti. Selline teos ei tohiks ära rääkida kogu lugu, vaid sel peaksid olema otsad lahti. Kõige parem, kui otsad oleks lahtised isegi kahel poolel.

Esiteks võtaks pilt lahtiste kombitsate kombel kinni vaataja praegustest mõttelõngadest. Teisest küljest suunaks vaataja hellalt uutele avastustele. Sellistele, mida teos ise täpsemalt ei defineeri ega jutusta, vaid jätab samamoodi lahtiseks. Selline teos ei oleks ise mingi lahendus, vaid pigem nagu abiline või teenäitaja kusagil rännaku poole maa peal. Punktis, kus rändur võib tunda end veidi eksinuna või ummikusse jõudnuna. Sõltumata vaataja töövaldkonnast tekib igasuguse loomistöö protsessi käigus surnud kohti, kust on veidi keeruline edasi liikuda. Sellises kohas vajatakse uut inspiratsiooni. Oma eksperimenteerimise käigus tahan töötada välja pilte, mis stimuleeriks inimese enda mõttekäike leidma oma töös uusi lahendusi ja väljapääse. 

Sellise teose kesksesse rolli sobib ideaalselt puu, sest puul on hargnemine kahel poolel, nii juurte kui okste poolel. Kõige pisemad juureotsad täidavad igaüks oma tillukest ülesannet: koguda väheke vett ja toitaineid ja suunata need siis edasi jämedamatele juurtele. Lõpuks koguneb see kõik kokku tüveks, mis suudab ära toita terve puu. Loovisikud koguvad inspiratsiooni enda ümbert samalaadsel viisil. Väikestest kildudest organiseeritakse aga kokku selge tüvi, mis juhib uutele hargnemistele ja moodustab kauni tulemuse. Nii, nagu puu võra ei ole tema juurte peegelpilt, ei ole ka loovisiku töö tulemus sarnane teda inspireerinud allikatele. 

Minu kui kunstniku roll on pakkuda vaatajale elamust ja kogemust, et abstraktne kunst võib sellisel imelisel viisil loovinimest inspireerida, sõltumata sellest, mis valdkonnas ta tegutseb või mis laadi kitsaskohta ta on parajasti jõudnud. Usun, et sisustusmess on sellise elamuse pakkumiseks suurepärane koht. Koostöös Tartu Näitustega on valminud erakordne ja kutsuvalt põnev kunstitunnel. Lisaks tunnelile on pildid üles pandud ka kahes kohvikus. Messil saab näha enam kui 40 Nerva teost.

Loe lisaks

E: info@tartunaitused.ee
T: (+372) 742 1793
A: Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 60, Tartu, Eesti

Messil näeme

Facebook
Youtube
Instagram
Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

${i18n('all_tags')}

Ehitus ja Sisustus 2023

Jõululaat 2023

Maamess 2024

Motoexotica 2024

${tag}

${articleData.title}

${formatDate(articleData.created)}