Esiteks võtaks pilt lahtiste kombitsate kombel kinni vaataja praegustest mõttelõngadest. Teisest küljest suunaks vaataja hellalt uutele avastustele. Sellistele, mida teos ise täpsemalt ei defineeri ega jutusta, vaid jätab samamoodi lahtiseks. Selline teos ei oleks ise mingi lahendus, vaid pigem nagu abiline või teenäitaja kusagil rännaku poole maa peal. Punktis, kus rändur võib tunda end veidi eksinuna või ummikusse jõudnuna. Sõltumata vaataja töövaldkonnast tekib igasuguse loomistöö protsessi käigus surnud kohti, kust on veidi keeruline edasi liikuda. Sellises kohas vajatakse uut inspiratsiooni. Oma eksperimenteerimise käigus tahan töötada välja pilte, mis stimuleeriks inimese enda mõttekäike leidma oma töös uusi lahendusi ja väljapääse.
Sellise teose kesksesse rolli sobib ideaalselt puu, sest puul on hargnemine kahel poolel, nii juurte kui okste poolel. Kõige pisemad juureotsad täidavad igaüks oma tillukest ülesannet: koguda väheke vett ja toitaineid ja suunata need siis edasi jämedamatele juurtele. Lõpuks koguneb see kõik kokku tüveks, mis suudab ära toita terve puu. Loovisikud koguvad inspiratsiooni enda ümbert samalaadsel viisil. Väikestest kildudest organiseeritakse aga kokku selge tüvi, mis juhib uutele hargnemistele ja moodustab kauni tulemuse. Nii, nagu puu võra ei ole tema juurte peegelpilt, ei ole ka loovisiku töö tulemus sarnane teda inspireerinud allikatele.
Minu kui kunstniku roll on pakkuda vaatajale elamust ja kogemust, et abstraktne kunst võib sellisel imelisel viisil loovinimest inspireerida, sõltumata sellest, mis valdkonnas ta tegutseb või mis laadi kitsaskohta ta on parajasti jõudnud. Usun, et sisustusmess on sellise elamuse pakkumiseks suurepärane koht. Koostöös Tartu Näitustega on valminud erakordne ja kutsuvalt põnev kunstitunnel. Lisaks tunnelile on pildid üles pandud ka kahes kohvikus. Messil saab näha enam kui 40 Nerva teost.
${formatDate(articleData.created)}