Veerand sajandit haridusmesse Tartus

Reedel, 17. veebruaril toimub Tartu Näituste messikeskuses 25. haridus- ja infomess Intellektika.

Viimase 25 aastaga on Eesti haridusmaastik paljuski muutunud, Intellektika on käinud uuendustega kaasas ja pakkunud messiprogrammis igal korral midagi uudset ja põnevat.

Intellektika on väärika ajalooga mess, mis on kujunenud üheks suurimaks haridusteemaliseks messiks Eestis ja kust häid mõtteid edasise haridustee- ja karjäärivalikuks on saanud mitmeid põlvkondi noori. Ka seekordne mess annab suurepärase võimaluse hankida õppimisvõimaluste kohta vajalikku teavet ning küsida lisa otseallikast. Messil on traditsiooniliselt kohal haridusasutused ja organisatsioonid üle Eesti.

Messi kava on tihe, kaasahaaravaid tegevusi jätkub terveks päevaks. Hommik algab suure kutseõppe inspiratsiooniüritusega, kus oskuste aasta raames tutvustatakse erinevate erialade sisu, räägitakse nende olulisusest ning tulevikuväljavaadetest. Seekordsel messil anname külastajatele võimaluse osaleda arvukates kutse- ja kõrghariduse töötubades ja proovida, millist nutikust, käteosavust ja tehnilist taipu tegelikult erinevad elukutsed eeldavad. Noored saavad reaalsetes töösituatsioonides tajuda, kas konkreetne valdkond neid tõmbab või mitte. Karjäärivalikuid saab arutada spetsialistidega karjääri nõukojas.

Messil toimub üle-eestilise Luuleprõmmi finaal, kus noored autorid esitavad oma seniavaldamata luulet, saab näha vanglateenistuse relvastatud üksuse demoesinemist, kaasa lüüa koolidevahelises tordivõistluses jpm. Päeva lõpetab suur ühine tordisöömine.

Ootame messile nii põhikooli- kui gümnaasiumiõpilasi, hetkel mitte õppivaid noori ja kõiki neid, kes on huvitatud täiend- või ümberõppimisvõimalustest rohkem teada saama.

Teretulnud on haridustöötajad ja lapsevanemad – täiskasvanutel on oluline roll noorte hoiakute kujundamisel ning karjäärivalikute suunamisel ja toetamisel.

Tere tulemast Intellektikale!

Virge Lomp

Intellektika projektijuht

www.intellektika.ee

Loe lisaks