Haridusmessil Intellektika sõidavad gravitatsiooniautod

Sel reedel toimub Tartu Näituste messikeskuses haridus- ja infomess Intellektika, kus tutvustatakse õppimisvõimalusi Eestis ja välismaal ning võisteldakse Rakett69-teemalises gravitatsiooniautode ehitamise võistluses.

Traditsiooniliselt saavad Tartu Näituste messikeskuses kokku gümnaasiumid, kutse- ja kõrgkoolid ning organisatsioonid ja ettevõtted, kes jagavad teavet kodu- ja välismaiste õppimis-, praktika-, täiend- ja ümberõppimisvõimaluste kohta. “Haridusmessi külastuse väärtus seisneb võimaluses tutvuda ühel päeval ja ühes kohas erinevate õppimisvõimalustega ning küsida infot otseallikast. Koostöös eksponentidega on Intellektikast kujunenud sündmus, mis avardab noorte silmaringi, annab kinnitust seni mõtteis olnud valikutele või suunab hoopis uute ideede juurde,” rääkis Intellektika projektijuht Virge Lomp. Lisandväärtusena on messil võimalik läbida personaalne karjäärinõustamine, mis on abiks tulevase eriala või praktikakoha valiku otsuse langetamisel.

Messist võtab osa 58 haridusasutust, organisatsiooni ja ettevõtet üle Eesti ning üheskoos sisustatakse kaks messihalli, kus tegevusi jagub terveks päevaks. Korraldaja sõnul pannakse suurt rõhku erialade tutvustamisele läbi praktiliste tegevuste, töötube korraldavad nii kõrgkoolid kui kutseõppeasutused. Eesti Maaülikooli töötubades räägitakse e-turundusest, õpetatakse mõtlema kui maastikuarhitekt ning ehitatatakse mõttega mõttetut masinat. Eesti Kunstiakadeemia töötubades aga tehakse graveerimist ja klaasi lõikamist, valmistatakse traadist ja plastiliinist õiges mõõtkavas tegelasi ning korraldatakse töötuba teemal “seeneniidistikust ehitusmaterjalini”.

Mullu seati Intellektikal oskuste aasta raames üles kutseõppeerialasid tutvustav Oskuste tänav, tehnilist osavust ja praktilisi oskusi nõudvatele erialadele pannakse rõhku ka tänavu. Kohal on paljud kutseharidusasutused üle Eesti, kelle eestvedamisel tutvustatakse näiteks koka, kondiitri, elektriku, maalri, plekksepa, tisleri, logistiku, aiandusspetsialisti, keskkonnatehniku, autoplekksepa, metsamasina juhi ametit ning mitmeid teisi elukutseid. “Palju on räägitud, et Eestis jääb puudu kvalifitseeritud tööjõudu. Praktiliste töötubadega soovime näidata, milliseid oskusi erialad nõuavad ning millised on erinevate ametite väljakutsed,” rääkis Lomp. Korraldaja lisas, et messist võtavad osa ka mitmed tööandjad, näiteks Alexela Group ja Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit, kes tutvustavad karjäärivõimalusi ettevõtetes.

Messipäeva vältel on külastajatel võimalus ka oma teadmisi ning oskusi proovile panna. Näiteks saab osaleda Rakett69-teemalises gravitatsiooniautode võistluses, kus peab rakendama nii tehnilisi oskusi kui füüsikalisi teadmisi. “Võistluse korraldab Teadustoimetus, mille meeskond on saate Rakett69 ülesannete looja, seega saab Intellektikal enda nutikust testida,” märkis korraldaja ning julgustas koolinoori end võistlusele registreerima.

Samuti toimub messil noorte infootsijate mõõduvõtmine Informiin, mis on teemal Eesti Vabariik 100 ning kus tuleb etteantud küsimustele leida vastused nutiseadet kasutades. Täielik ülevaade messil toimuvatest võistlustest on nähtav messi kodulehel www.intellektika.ee.

Loe lisaks